داستان های کوتاه درباره تجربه کاربری – قسمت سوم

خانه » آموزش » داستان های کوتاه درباره تجربه کاربری – قسمت سوم

داستان های کوتاه درباره تجربه کاربری – قسمت سوم

 در دو قسمت قبل، UX را معرفی کردیم و اجزای اصلی آن را بررسی کردیم. در ادامه این سری آموزشی، تصمیم داریم در مورد تاثیری که دیدگاه شما در طراحی UX دارد صحبت کنیم:

نحوه ی دید و نگرش شما

در طراحی تجربه کاربری، دید شما و روشی که به مسایل و مشکلات نگاه می کنید بسیار مهم و تعیین کننده است. زیرا هم می تواند کار شما را به سرانجام برساند و هم اینکه با شکست مواجه کند. نظرات و تجربیات شما ممکن است برخلاف خواسته و تجربیات کاربران باشد.

خودتان را بشناسید.
دو مورد که باید قبل از شروع درک کاربران، در مورد خودتان بدانید:
1- شما چیزهایی را می خواهید که به کاربر ارتباطی ندارد و برای او مهم نیست.
2- شما چیزهایی را می دانید که به کاربر ارتباطی ندارد و برای او مهم نیست.
برای یک دقیقه به این موارد بیندیشید.

همزادپنداری: آن چیزی را بخواهید که کاربران می خواهند.
اگر یک کلمه در UX بسیار کاربردی باشد،  آن “همزادپنداری” است.

چیزی که ما می خواهیم ممکن است چیزی نباشد که دلخواه کاربر است و این مسئله ی مهمی است. این یعنی درک شما از کاربر اشتباه است.
تحقیق کنید. با کاربر صحبت کنید و داده ها را مطالعه کنید.
وقتی شما یک مشکل را کاملا درک کنید، از لحاظ روانی و حسی آن مشکل، مشکل خود شما می شود که به این کار همزادپنداری می گویند. شما مشکل را لمس می کنید و پیدا کردن یک راه حل خوب شما را هیجان زده می کند. این اتفاق به این دلیل نیست که شما یک فرده احساسی هستید. بلکه به خاطر این است که شما با کاربرتان در تعامل و ارتباط هستید.
حالا شما یکی از آنها (کاربران) هستید.

شما اطلاعات زیادی دارید.
طراحی برای افرادی که کمتر از شما می دانند بخش اصلی UX است. منظور این نیست که افراد هوش کمتری از شما دارند بلکه منظور این است که اطلاعات آنها در این زمینه کمتر از شماست.
شما می دانید با ایجاد یک سری تغییرات و سفارشی کردن سایت می توانید آن را قوی تر و پخته تر کنید، اما کاربر این را نمی داند. شما می دانید که دسته بندی های منوی مطابق با بخش های سازمان است، اما کاربر این را نمی داند. شما می دانید قیمت های شما بالاست زیرا تولید و ساخت محتوا بدلیل هزینه های لایسنسینگ بالاست، اما کاربر این را نمی داند.
اگر کاربر چیزی را نداند، به آن اهمیت نمی دهد.
حتی گاهی اوقات آنها می دانند، اما اهمیت نمی دهند! هزینه های لایسنس؟ این مشکل شماست. آنها می توانند یک کپی غیرمجاز را به صورت رایگان دریافت کنند.

از خودتان بپرسید: بدون خواندن متن آیا متوجه منظور می شوید؟ اگر کاربر تنها چند کلیک بکند به چیزی که می خواهد می رسد، شرط می بندید که این بهترین طراحی شماست؟ آیا شما یک عنصر و ویژگی را بر اساس زمانی که برای ساخت آن صرف شده قضاوت می کنید یا ارزش آن برای کاربر؟ آیا شما فرض می کنید کاربران روی یک عنصر کلیک می کنید صرف اینکه آن عنصر وجود دارد؟ (آنها این کار را نمی کنند!)

توسط |2018-11-01T20:16:04+03:30ژانویه 3rd, 2016|آموزش, وب|بدون دیدگاه

درج دیدگاه