نقش سیستم VoIP در روان شدن کسب و کار

خانه » آموزش » نقش سیستم VoIP در روان شدن کسب و کار

نقش سیستم VoIP در روان شدن کسب و کار

یک سیستم VoIP چگونه به روان شدن کسب و کار شما کمک می کند؟

در این مقاله بدون مقدمه، برخی از امکاناتی که یک سیستم VoIP می تواند در اختیار سازمان قرار دهد را به زبان ساده و در قالب یک سناریو مطرح می کنیم. در مقالات بعدی هر کدام از این قابلیت ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

فرض کنید شعبه ای از شرکت شما در اصفهان، شعبه ای در شیراز و دفتر مرکزی آن در تهران است، همچنین شرکت دارای دو واحد تولیدی در حاشیه شهر است. با امکاناتی که تکنولوژی VoIP  فراهم می آورد، حالتی پدید می آید که گویی کاربران سیستم در یک مکان مشغول کارند و بدون صرف هزینه می توانند با یکدیگر ارتباط صوتی / تصویری / فایلی داشته باشند. ابزار های ارتباطی آنها می تواند تلفن های معمولی، تلفن های IP، سیستم های کامپیوتری یا حتی تلفن های همراه باشد. ارسال فکس، پیام های متنی و ایمیل نیز بر روی همین بستر امکان پذیر است.

تماس مشتریانی که با سازمان تماس می گیرند، به راحتی قابل انتقال به تلفن، سیستم کامپیوتری، یا حتی تلفن همراه کارمند دیگر است و این امر هزینه ای برای سازمان در بر ندارد. هر شخص در سازمان یک پروفایل دارد و بنا به نیاز و سیاست های سازمان می توان انواع سرویس ها را برای هر کارمند فعال سازی کرد. مانند صندوق صوتی،سرویس ضبط تماس و … این سیستم با شبکه داخلی سازمان یکپارچه می شود و می توان از حساب های کاربری کاربران شبکه در این سیستم استفاده کرد. همچنین می توان ارتباط این سیستم را به سرویس های اینترنتی هم برقرار کرد و مثلا شخص از هر جای دنیا می تواند توسط Gmail صندوق صوتی خود را چک کرده، با تلفن همراه خود فکس دریافت کند، توسط Skype با سازمان ارتباط برقرار کند یا توسط مرورگر اینترنتی خود در یک کنفرانس ویدئویی شرکت کند.

سیستم هوشمند پاسخگویی سازمان، به لطف سرویس های پیشرفته مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) همانند یک کارمند حرفه ای تماس های ورودی شما را مدیریت کرده، مشتری را برای ارتباط با شرکت راهنمایی می کند.به صورت هوشمند سوابق مشتری را بررسی کرده و او را به مناسبترین اپراتور متصل می کند و حتی در صورت نیاز با مشتری تماس می گیرد…

در این سناریو، تنها بخشی از قابلیت های سیستم های VoIP معرفی شد. بنا به نیاز هر سازمان می توان بخشی از آنها را پیاده سازی کرد و حتی می توان قابلیت های دلخواه را به آن افزود.  قابلیت های سیستم ها تلفنی VoIP به سرعت در حال گسترش است. در مقالات بعدی با ما همراه باشید تا این قابلیت ها را به صورت کاربردی تر بررسی کنیم..

توسط |2018-11-01T20:06:46+03:30فوریه 23rd, 2016|آموزش, بهینا, شبکه, ویانا|بدون دیدگاه

درج دیدگاه