داستان های کوتاه درباره تجربه کاربری – قسمت هفتم

خانه » دسته‌بندی نشده » داستان های کوتاه درباره تجربه کاربری – قسمت هفتم

داستان های کوتاه درباره تجربه کاربری – قسمت هفتم

قبل از شروع کار

اهداف کاربر و اهداف پروژه

وقتی شما یک پروژه UX را شروع می کنید – قبل از اینکه هر چیزی را طراحی کنید –احتیاج دارید که اهداف را بشناسید , هم اهداف مشتری و هم اهداف پروژه. و هیچ چیزی برای موفقیت شما به عنوان یک طراح تجربه کاربری از این دو فاکتور مهم تر نیست.

اهداف کاربر:

کاربران همواره خواسته هایی دارند, چون آنها انسان اند و انسان ها همیشه خواسته هایی دارند.حتی وقتی آنها سعی می کنند در یوتیوب فیلمی از خمیازه ی پانداها را پیدا کنند ، یا در سایت های کاریابی بدنبال شغل می گردند و یا بدنبال آخرین اطلاعات تکنولوژی هستند.

در همه ی این حالت کاربران خواسته ها و اهدافی دارند.

کاربر گاهی دنبال انجام کاری خلاقانه است و یا می خواهد محصولی را تولید کند(یا از شما خواسته است که این کار را انجام دهید.)

اهداف پروژه:

در وهله اول هر سازمان و شرکتی برای ساخت یک وب سایت یا اپلیکیشن دلیلی دارد.معمولا هدف اصلی ، ایجاد و افزایش درآمدزایی است.اما گاهی ممکن است هدف، اطلاع رسانی یک برند و بیزینس باشد یا استخدام کارمند یا گرفتن اعضای جدید برای یک تشکل اجتماعی.

مشخص بودن نوع هدف پروژه بسیار مهم است.به طور مثال، استراتژی UX برای نمایش تبلیغات با زمانی که می خواهید محصولی را بفروشید بسیار متفاوت است.

هم سو کردن اهداف:

چالش اصلی یک طراح تجربه کاربری این است که چطور می تواند همه ی اهداف را به خوبی با هم همسو کند، و یک پروژه زمانی به ثمر خواهد رسید که کاربران به اهدافشان برسند.

یوتیوب از طریق تبلیغات درآمدزایی می کند(هدف پروژه) و کاربران در یوتیوب بدنبال پیدا کردن ویدیو های خوب هستند(هدف کاربر).پس قرار دادن تبلیغات در ویدیوها ، و یا در همان صفحه نمایش ویدیو ها، میتواند برای کاربر ترغیب کننده و مفید باشد. و مهم تر از آن آسان کردن جست و جوی ویدیوها و پیدا کردن ویدیو های مشابه است که با این کار هم به کاربر انتخاب های بیشتری برای مشاهده داده می شود و هم پول بیشتری برای یوتیوب ساخته خواهد شد.

اگر همه ی اهداف با هم همسو و هماهنگ نشوند بدون شک شما با دو مشکل روبرو خواهید شد:

  • یا کاربراان به چیزی که می خواهند دست پیدا می کنند و به هدفشان می رسند ولی بدون هیچ کمکی به اهداف پروژه ی شما (کاربران زیاد ، بدون هیچ موفقیتی برای پروژه)
  • یا اینکه کاربران به اهداف خود نخواهند رسید ( نه جذب کاربر ، نه بدست آوردن موفقیت برای پروژه)

اگر یوتیوب به ازای هر 30 ثانیه ویدیو ، شما را مجبور به تماشای20 دقیقه تبلیغات کند، به زودی شکست خواهد خورد،یک شکست سنگین.چون هیچ کس زمان خود را صرف آن نمی کند.اما تبلیغات کوتاه چند ثانیه ای برای کاربر هزینه زمانی بسیار کمی خواهد بود برای تماشای فیلم جذاب خمیازه پانداها…

توسط |2018-11-01T21:56:20+03:30نوامبر 1st, 2018|دسته‌بندی نشده|بدون دیدگاه

درج دیدگاه